Aktualności projektowe


Drodzy Goście,
zapraszamy do odwiedzenia naszego E – muzeum.

   "E - muzeum wsi Kobielnik" to projekt dofinansowany  ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz ODL - Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS . Tworząc wirtualne muzeum  pragniemy ocalić od zapomnienia historię, kulturę i tradycję naszj Małej Ojczyzny.

   Zwracamy się z prośbą do mieszkańców Kobielnika oraz osób, które są w posiadaniu przedmiotów, dokumentów, zdjęć świadczących o historii naszej wsi o ich wypożyczenie w celu sfotografowania lub zeskanowania. Jeżeli zechcecie nam coś przekazać zadzwońcie(12 2714018) lub wyślijcie e-maila (naszkobielnik@gmail.com).

Kolejny punkt na mapie

   Wojtek i Zuzia wpadli na trop kolejnego młyna. Przy okazji dowiedzieli się, że funkcjonował tu także kiedyś wodny tartak.  Na naszej mapie, którą tworzymy w ramach projektu „E – muzeum wsi Kobielnik”  mamy już zlokalizowane  4 młyny.

W poszukiwaniu śladów przeszłości

       W poszukiwaniu śladów przeszłości  dotarliśmy do pani Heleny Pępek, która opowiedziała nam wiele ciekawych historii ze swego dzieciństwa. Pokazała miejsca niegdyś tętniące życiem, a dziś niestety opuszczone, porośnięte lasem.  Odszukaliśmy  miejsce na pobliskim potoku, w którym kiedyś stał młyn. Jest to już kolejny młyn zlokalizowany przez nas podczas wypraw śladami przeszłości. 

Powstaje mapa elektryfikacji naszej wsi.