Aktualności


01.09.2017

OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE

Od 1 marca 2016 r. Rada Pedagogiczna naszej szkoły uczestniczy w programie "Całościowy Rozwój Szkół, poziom podstawowy - edycja XIV. Na poziomie podstawowym szkoły poznają i wprowadzają do swojej codziennej praktyki podstawowe elementy oceniania kształtującego - cele lekcji, kryteria sukcesu oraz informację zwrotną.

Ocenianie kształtujące to kompleksowy program, którego celem jest podniesienie efektywności nauczania i uczenia się.
Ocenianie kształtujące zostało wprowadzone w szkołach w Wielkiej Brytanii, a badania nad skutecznością tej metody są nadal prowadzone w różnych regionach świata. Kraje stosujące OK to: Wielka Brytania, USA, Dania, Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Szkocja, Finlandia, Polska, Włochy.
Zastosowanie metod OK pozwala nauczycielowi modyfikować dalsze nauczanie i przekazywać uczniom informację zwrotną pomagającą im się uczyć.

22.11.2016

Kochasz dzieci, nie pal śmieci

Uczniowie od kilku lat aktywnie włączają się w różnorodne akcje ekologiczne. W tym roku szkolnym zorganizowali  Dzień Czystego Powietrza pod hasłem „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”.Celem akcji było uświadomienie zagrożeń związanych z paleniem śmieci - szczególnie tworzyw sztucznych w domowych kotłowniach. Uczniowie przygotowali transparenty z hasłami odnoszącymi się do tego „ palącego” problemu i wykonali gazetkę informacyjną. Rozwiesili również plakaty otrzymane od Fundacji Ekologicznej ARKA. W czasie urządzonego w szkole happeningu rozdawali rodzicom i kolegom ulotki oraz przygotowali dla przedszkolaków zabawę edukacyjną „Piecuszka boli brzuszek”.

03.03.2016

Rekolekcje wielkopostne w Parafii Św. Marcina

ORGANIZACJA ZAJĘĆ SZKOLNYCH                

28.02.2016

Agatka Bajer - Finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

25 lutego 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Krakowie miał miejsce etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Ten prestiżowy konkurs organizowany jest corocznie przez Kuratorium Oświaty
w Krakowie.
Olbrzymi sukces odniosła uczennica klasy 6 naszej szkoły Agata Bajer, która jako jedyna przedstawicielka powiatu myślenickiego zakwalifikowała się do finałowego etapu. Jest to osiągnięcie bez precedensu w historii Szkoły Podstawowej w Kobielniku.
Tytaniczny wysiłek, który Agata podjęła przygotowując się do kolejnych etapów konkursu, jest godny podziwu. Uczennica musiała zapoznać się z lekturami poświęconymi gramatyce języka angielskiego oraz znajomości słownictwa na poziomach A2 i B1, a także zawierającymi informacje na temat Londynu, Nowego Jorku, San Fransisco i Irlandii, w sumie 676 stron.
Pragniemy pogratulować finalistce oraz jej rodzicom i życzymy zasłużonego i ciężko wypracowanego tytułu laureatki. Oficjalne wyniki już jutro! Trzymamy kciuki!

Nagrodzona szopka
Nagrodzona szopka
21.12.2015

I miejsce dla Patrycji Twardosz w Gminnym Konkursie Szopek

Szopka wykonana przez uczennicę klasy IV Patrycję Twardosz zajęła I miejsce w  Gminnym Konkursie Szopek w kategorii kl. IV-VI. Patrycji gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia pozostałych szopek wykonanych  przez naszych uczniów. ( Zakładka - Galeria)

22.11.2015

Zapraszamy do Internetowego Teatru dla szkół

W poniedziałek 23 listopada o godz. 10.00 zapraszamy na kolejny spektakl Internetowego Teatru dla szkół. 

10.10.2015

Żywa lekcja historii

8 października w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, którą zaprezentowała Grupa Artystyczna "Rekonstrukto". Podczas niej uczniowie dowiedzieli się wiele cennych i ciekawych informacji na temat średniowiecznych rycerzy. Zapoznali się z rycerskim uzbrojeniem i ekwipunkiem, ceremonią pasowania na rycerza oraz średniowiecznymi prawami i karami. Uczniowie mogli wziąć do rąk średniowieczną broń i przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nią. Niektórzy na własnej skórze chcieli przekonać się, jak dotkliwe były średniowieczne kary i pozwolili zakuć się w dyby.
Ta niezwykła lekcja pozwoliła uczniom przybliżyć historię i obyczaje minionych wieków.

24.06.2015

CALINECZKA - REAKTYWACJA
CALINECZKA - REAKTYWACJA
11.05.2015

ZAPROSZENIE
13 maja o godzinie 10.30
zapraszamy wszystkich uczniów do
Internetowego Teatru dla szkół

08.04.2015

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

16.03.2015

Monitoring przyrodniczy

Uczniowie klasy III od początku marca systematycznie prowadzą monitoring przyrodniczy. Zebrane przez nich dane wysyłane są w formie raportów na portal EDUSCIENCE. Dzięki uczestnictwu szkoły w Projekcie EDUSCIENCE uczniowie mają możliwość samodzielnego analizowania zróżnicowania środowiska przyrodniczego w Polsce.

17.12.2014

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Pamiętamy!
Pamiętamy!
12.11.2014

Święto Niepodległości

Szkolny konkurs wiedzy i kultury z językiem angielskim
Szkolny konkurs wiedzy i kultury z językiem angielskim
31.10.2014

Uczniowie klasy I
Uczniowie klasy I
14.10.2014

Dzień Edukacji Narodowej

Dziś święto pedagogów i wszystkich pracowników oświaty.

23.09.2014

ZEBRANIE RODZICÓW

31.08.2014

Odnowione toalety

Nowy rok szkolny rozpoczynamy z niespodzianką dla uczniów - podczas tegorocznych wakacji wyremontowaliśmy łazienki. Remont był współfinansowany z tzw. funduszu sołeckiego.